Reactie uitzending Zembla

In de uitzending van Zembla van 18 mei jl. wordt terecht benoemd dat er veel tijd moet worden besteed aan goed leesonderwijs. Over dyslexie wordt echter weinig gezegd in de uitzending. Daarom verwijzen wij allereerst graag naar een eerder citaat van Simon Eg en plaatsen wij vervolgens een aantal kritische kanttekeningen bij de uitzending.

Dyslexie is een probleem bij het verwerven en verwerken van informatie in het algemeen. De ingewikkelde techniek van het leren lezen wordt pas echt duidelijk wanneer het niet lukt. Bij kinderen met dyslexie lukt oefenen van ‘meer van hetzelfde’ meestal ook niet. Het kan zelfs leiden tot nog meer frustratie en weerzin. De stappen in het leesproces moeten dus anders en kunnen ook anders. Dat het ook anders kan bewijzen onze medewerkers dagelijks in hun werk tijdens de begeleiding van ernstig dyslectische leerlingen. Dit doen wij door onze ontwikkelde ideeën gebaseerd op wetenschappelijke leerstrategieën. Wij ondersteunen dit van harte en begeleiden graag de collega’s op de werkvloer: onderwijs is een mooi ambacht: ‘meesterschap is vakmanschap’.

Simon Eg,

EGES, Dyslexiezorg

Verder zouden wij graag naar onderstaande wetenschappelijke artikelen willen verwijzen waarin bovenstaande inzichten beschreven staan, zoals: